Haber

Vida’nın menajeri Beşiktaş’ın iflasını istedi

İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davaya göre, Hırvat oyuncu Vida, 4 Ocak 2018’de Beşiktaş’a transfer oldu. Vida’nın menajeri Global Management ile kulüp arasında 5 Şubat 2018’de protokol imzalandı.

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre; Şirket, sözleşme gereği teknik direktör olarak alacaklı olduğu gerekçesiyle eski futbolcu Uğur Avadan’a 1 milyon 935 bin Euro tutarında fatura kesti. Beşiktaş faturanın ödemesini yapmayarak faturayı şirkete iade etti. Taraflar arasındaki müzakereler sonuç vermedi; Konu yargıya taşındı.

Global Yönetim, Beşiktaş Futbol Yatırımları San. ve Tic. AŞ hakkında 2022 yılında İstanbul 13. İcra Dairesi’nde icra takibi başlattı. Kulüp avukatları ise takibe itiraz etti. Bu kez şirket avukatları itirazın iptali ve Beşiktaş’ın iflası talebiyle dava açtı.

İLK DURUŞMA 25 OCAK’TA YAPILDI

Daire’nin ilk derece mahkemesini kaldırmasının ardından belge İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne geri geldi. Belgeleri tekrar inceleyen mahkeme, ilk duruşma için 25 Ocak tarihini belirledi. Söz konusu duruşmada taraflar talep ve savunmalarını sundu. Bu arada Beşiktaş’ta 4,5 sezon forma giyen defans oyuncusu Vida, 2 yıl önce Yunanistan Süper Ligi ekiplerinden AEK’e transfer oldu. (TAM HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu