Haber

TESK ve TSOF’tan 23 Nisan mesajı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile Türkiye Şoförler ve Otobüsçüler Federasyonu (TSOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik’in 103. Çocuk Bayramı.

Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, 23 Nisan 1920’de kurulan TBMM’nin, Türk milletinin Cumhuriyet’e uzanan muasır medeniyet yolculuğundaki en önemli kilometre taşı olduğunu belirtti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesiyle Türk milletinin bağımsızlığını tüm dünyaya ilan etmek amacıyla kurulduğunu hatırlatan Palandöken, 23 Nisan’ın Milli Mücadele olarak ilan edildiğini kaydetti. Egemenlik ve Çocuk Bayramı.

“Masumiyetin ve umudun simgesi olan çocuklarımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve dolayısıyla geleceğimizin teminatıdır. Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek sunmak, vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştirmek hepimizin görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz çocuklarımızın bayramını esnaf ve sanatkarlar camiası adına kutluyoruz” diyen Gazi, Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

TSOF Başkanı Fevzi Apaydın

TŞOF Lideri Fevzi Apaydın da yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti için atılan en değerli adımın TBMM’nin kurulması olduğunu belirtti.

Çocuklara ve gençlere aydınlık gelecekler hazırlamanın önemine dikkat çeken Apaydın, şu değerlendirmede bulundu:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusal egemenliğimizin simgesi olan ve çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gururla kutluyoruz. TBMM’nin kurulduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun en kıymetli günüdür.” Bugün vesilesiyle, milletimizin teminatı olan çocuklarımızın haklarını korumanın bizler için ne kadar değerli olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. gelecek. Çocuklarımıza ve gençlerimize çok daha aydınlık bir gelecek hazırlamak en büyük dileğimizdir.”

salihli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu