Haber

Sinan Ogan’dan “ofis” açıklaması: Kılıçdaroğlu her şeyi karşılamaya hazırdı

Türkiye adım adım ikinci tip büyük seçimlere yaklaşıyor.

CET Alliance’ın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, son gelişmeler karşısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ikinci planda destekleme kararı aldı.

Sinan Ogan’ın kararı birçok tartışma masasına konu oldu.

Bu kapsamda Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede Sinan Ogan’ın “yetki” istediğini iddia etti.

Bu tezlerin net cevabı çok geçmeden geldi.

CNN Türk’ün canlı yayınına Fulya Öztürk’ün konuğu Sinan Oğan, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesini derinlemesine anlattı.

Kılıçdaroğlu her şeyi karşılamaya hazırdı.

Ogan, makam talebinde bulunmadığını ancak Kılıçdaroğlu’nun her türlü imkânı sağlamaya hazır olduğunu vurguladı.

“İkna olmadım”

Sinan Oğan şu cümlelerle devam etti;

Kılıçdaroğlu’ndan taleplerim varsa hepsini karşılamaya hazırdı.
Yani cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ve bazı bakanlıklar hazırdı, bunları Sayın Kılıçdaroğlu dile getirdi. Ancak benim için değerli olan Kılıçdaroğlu’ndan makam istemek değil, 1 meclis çoğunluğu aldığında istikrarın nasıl sağlanacağı, 2 HDP takviyesi olmadan bu seçim kazanılır mı kazanılmaz mı, yolda bizzat gördüm. . Benim için Kılıçdaroğlu ile görüşmemizdeki asıl mesele ikna olmamam. Bu seçim HDP’nin desteği olmadan alınabilir. Kılıçdaroğlu’nun kazandığı kabul edilse de HDP’nin bu desteği bedava vermeyeceğini varsayalım; Şimdi cumhurbaşkanlığı bir tarafta, parlamento diğer tarafta ve ülke krize girecek.

“Büyük bir fedakarlık yaptım”

Burada aslında ülke krize girmesin diye büyük bir fedakarlık yaptım. Aksi takdirde müzakereler yapılır ve başkan yardımcılığı alınırdı. Çeyrek puanı bile olmayan partilere dağıtıldı.

100 bin oyu olmayan genel liderden tanımadığım herkese verilen bakanlıklar esasen başkan yardımcılarıdır. Kılıçdaroğlu ile bir şey talep etme gibi bir sorunumuz olmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu