Haber

ÖSYM Başkanı Ersoy, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’ni ziyaret etti

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy ve beraberindeki heyet, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’ni (İKÇÜ) ziyaret etti.

İKÇÜ’den yapılan açıklamaya göre Ersoy ve beraberindeki heyet, İKÇÜ yerleşkesinde e-sınav merkezine dönüştürülecek olan binada incelemelerde bulundu.

Ersoy, yaptığı açıklamada, elektronik sınavlara talebin yoğun olduğunu ve ÖSYM olarak elektronik sınav merkezlerinin sayısını artırmak istediklerini belirtti.

İKÇÜ bünyesinde İzmir ve çevresini de kapsayacak şekilde e-sınav merkezi kurulması için protokol imzaladıklarını belirten Ersoy, “Bugün bu protokolü hayata geçirmek ve yapılacak çalışmalara bir an önce başlamak için buradayız. Paydaşların katkısı büyük. atılacak adımlar açısından son derece önemli ve bu anlamda İKÇÜ Rektörü Sayın Prof.Dr.Dr.Saffet Köse ve ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi.

prof. İKCU heyetinin rektör yardımcısı Saffet Köse adına heyeti karşılayan Prof. Dr. Yasin Bulduklu, ölçüm ve değerleme sisteminin gelişen teknolojiye ayak uydurması gerektiğini vurguladı.

İKÇÜ olarak ÖSYM’nin elektronik sınav sistemine katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Bulduklu, “ÖSYM’nin bölgemizde merkez açması ve yerleşkemize inşa edilmesinden bu yana değerli bir iş birliğine imza attığımızı düşünüyoruz.” sözünü kullandı.

ÖSYM heyetinin ziyaretinde İKCU rektör yardımcıları Prof. Dr. Muhsin Akbaş ve Prof. Dr. Süleyman Akbulut da yer aldı.

haber-akyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu