Teknoloji

Microsoft, GTA 6’nın 2024’te Piyasaya Sürüleceğini Bildiriyor

 
Microsoft, Rockstar Games’in uzun süredir devam eden serisinin bir sonraki büyük oyunu Grand Theft Auto 6’nın 2024’te çıkacağını tez ediyor. Rockstar ve ana şirket Take-Two Interactive şimdi GTA 6 için resmi bir çıkış tarihi açıklamadı. Microsoft ise beklenen açık dünya oyununun 2024 yılına kadar piyasaya sürülmesini beklediğini bildiriyor.
 
Açıklama, rekabet şurası ile verilen tabirlerin bir modülü olarak geldi
 
 
 
ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft, Acitivison Blizzard satın alımının akabinde Sony cephesi ile bir nevi savaş halinde. Microsoft bir yandan monopol olmakla suçlanırken öbür yandan Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA) tarafından inceleme altında. 
 
Tüm bu olaylar doğrultusunda Microsoft, çeşitli açıklamalar yapıyor (111 sayfalık bir ifade) ve açıklamaların içerisinde GTA 6’nın çıkış yılı da yer alıyor. Microsoft, şu anda resmi olarak geliştirilen GTA serisinin yeni oyununun 2024 yılında çıkış yapacağını bildiriyor.
 
Öte yandan GTA 5 satışları dokuz yıl ortadan sonra yavaşlamaya başladı. Lakin tekrar de satmaya devam ediyor. 
 
GTA 6 bizlere neler sunacak?
 
Grand Theft Auto VI kurgusal bir Miami bölgesinde geçecek. Bu, oyunun çok daha büyük olması ismine atılmış bir adım. Başlangıç basamağında bu bölgenin ismi Project Americas idi. Rockstar sistemli olarak yeni vazifeler ve kentler ekleyerek Grand Theft Auto VI’yı daima olarak güncellemeyi planlıyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu