Haber

Konya’dan 182 milyon TL toplumsal katkı

KONYA (İGFA) –Konya Büyükşehir Belediyesi, “Konya Model Belediyecilik” yaklaşımıyla sosyal belediyecilik alanında örnek olmaya devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kent genelinde altyapı ve fiziki yatırımların yanı sıra ihtiyaç duyulan her alanda toplumun her kesimine destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Kenti geliştirirken yardımlaşma, dayanışma gibi çok değerli toplumsal değerlerin artırılması ve korunması için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini belirten Başkan Altay, “Sosyal destek konusunda yaptığımız çalışmalarla ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin her zaman yanındayız. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz Sosyal Kart, ihtiyaç sahiplerinin Konya’daki tüm marketlerden alışveriş yapmasına olanak sağlayan değerli bir uygulamadır. Şehrimizin hiçbir yerinde kimseyi muhtaç bırakmamak için tüm kaynaklarımızı seferber ediyoruz. Şehir merkezinde Selçuklu, Karatay ve Meram belediyeleriyle ortak hayata geçirdiğimiz Sosyal Kart Projemizde 2023 yılında 129 bin 406 haneye hizmet sunacağız; 181 milyon 960 bin liralık Sosyal Kart desteği sağladık. Bunun dışında 2023 yılında su faturamız ve ulaşım matrahımız 6 milyon 302 bin lira oldu. “Geçen yıl ilkokuldan üniversiteye hazırlık aşamasına kadar 154 bin 320 öğrenciye 84 milyon 387 bin lira eğitim desteği sağladık” dedi.

SOSYAL KART LİMİTLERİ ARTTIRILDI

İhtiyaç sahiplerine daha fazla destek verebilmek adına 2024 yılında Sosyal Kart limitlerini artırdıklarını kaydeden Önder Altay, Sosyal Kart’tan yararlananlara destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Konya Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılında nüfusu 2’ye kadar olan ailelere aylık 2 bin lira yardımda bulunacak; 3 ve 4 kişilik ailelere 2 bin 500 lira; Nüfusu 5 ve daha fazla olan ailelere aylık 3 bin lira Sosyal Kart desteği verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu