Haber

Bayburt’ta çocukların kızakla kar eğlencesi

Bayburt’ta çocukların kızakla kar eğlencesi

BAYBURT – Çocuklar, soğuk havaya aldırış etmeden kızak ve çantalarla kayarak karın tadını çıkarıyor.

Çocuklar Bayburt’un sokak ve mahallelerinde buldukları çantalar ve plastik şişelerle buz pateni yaparak eğlendi. Sokakta buldukları köpeğe ‘Duman’ adını vererek ailelerinin gözetiminde sahiplenen çocuklar, soğuk havaya aldırış etmeden birlikte eğlenme fırsatı buldu. Çocuklar karda kayarken onlara eşlik eden sadık dost ‘Duman’, çocukların kollarında kızakla kaymanın keyfini yaşadı. Evlerinin arkasındaki dik yolu kayak pistine çeviren çocukların eğlencesi renkli görüntüler yarattı.

Annesinden izin alarak kayak yapmaya geldiğini söyleyen çocuklardan Eren Biber, “Karın tadını çıkarıyoruz. Kayak yapıyoruz, köpeğimiz Duman gelip bize eşlik ediyor. Biz onu seviyoruz, o da bizi seviyor.”

Duman’ın kendilerini yalnız bırakmadığını ve sabahtan beri birlikte vakit geçirdiklerini belirten diğer çocuk Kübra Kır ise, “Karın tadını kızakla ve çantalarla kayarak çıkarıyoruz. Köpeğimiz Duman da bizimle kayak yapmayı çok seviyor, hiç kayak yapmıyor.” Bizi yalnız bırakıyor, pek oyun oynamıyoruz, çoğunlukla “Kayak yapmayı seviyoruz” dedi.

Çocuklar sabahın erken saatlerinde kayak yaparak öğle saatlerine kadar kayak yaptı, ardından kartopu oynayıp kardan adam yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu