Ekonomi

Koç Holding’ten deprem bölgesine 2 milyar liralık destek

Koç Holding’ten yapılan açıklamada, arama kurtarma çalışmalarında AFAD ekipleriyle koordineli görev alan holding şirketlerinde görev yapan eğitimli ve donanımlı 531 çalışan, 117 vatandaşımızı kaybettik. altındaBölgedeki acil ihtiyaçların karşılanması için ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile uyum içinde tüm halkın yardımda bulunduğu hatırlatıldı.

Koç Holding ve Grup şirketleri ile bölgeye yapılan yardım tutarının 200 milyon TL’yi aştığı belirtilen açıklamada, “Ayrıca bölgedeki iş ortaklarımız ve müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu finansal desteği sağlamaya devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde depremden etkilenen çocukların barınması, sağlığı, eğitimi ve desteklenmesi için proje kapsamında gerçekleştireceğimiz projelere 1,8 milyar TL daha kaynak ayırdık. Böylece bugüne kadar yaptıklarımızla birlikte proje bazlı yardımlarımız için toplam 2 milyar TL ayırdık.”

Açıklamada, devletin belirleyeceği bölgelerde sosyal tesislerin de içinde bulunduğu yaklaşık 20 bin kişinin yaşayacağı 5 bin konteynerden oluşan kesintili yaşam alanlarının oluşturulacağı ifade edilerek şu değerlendirmede bulunuldu: :

“Ayrıca gerekli ekipmanların yer aldığı konteyner sağlık merkezi projesinde de çalışmalara başladık. Ayrıca bölgenin sıcak yemek, çamaşır ve temizlik ihtiyaçlarını karşılamak için tırlarımızla verdiğimiz hizmeti artırarak sürdürüyoruz. Ayrılan mali kaynakların böylesine büyük bir felaketin yaralarını sarmaya yetmeyeceğinin bilincindeyiz.Başlangıçtan itibaren tüm aşamaları hızlı bir şekilde tamamlamak için 110.000 kişiden oluşan insan kaynağımızın uzmanlığını, tecrübesini ve iş gücünü seferber ettik. alanda uygulanmasına yardım projesi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu