Haber

İsrail güçleri önce göç yolundaki sivilleri, ardından okulu hedef aldı: Çok sayıda ölü var.

İsrail’in 7 Ekim’deki operasyonun ardından tamamen ablukaya aldığı Gazze’de Hamas’ın silahlı kanadı Kassam Tugayları’nın saldırıları 35 gündür devam ediyor. İsrail güçleri son olarak yerinden edilmiş sivilleri ve şehrin güneyine giden bir okulu hedef aldı. Saldırılar sonucunda çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti.

GÜNEYE GİTEN SİVİLLERİ GÖTÜRDÜLER: ÖLÜ VE YARALILAR VAR.

İsrail ordusunun Gazze’nin güneyine doğru ilerleyen yerinden edilmiş sivilleri hedef alması sonucu ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Gazze’de İçişleri Bakanlığı’nın Telegram hesabından açıklama yapıldı. Açıklamada, “İsrail işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nin güneyine, Gazze Vadisi yakınlarında yerlerinden edilmiş sivilleri hedef alması sonucu ölüm ve yaralanmalar yaşanıyor.” Terim kullanıldı.

“Güneye git” dediler

İsrail, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki 1 milyondan fazla insanın tahliyesi çağrısında bulunarak, yerinden edilenlerin geçişi için “güvenlik koridorları” bulunduğunu iddia etmişti. Filistinli yetkililer ise Gazze Şeridi’nde herhangi bir güvenlik koridoru veya güvenli alan bulunmadığını, İsrail ordusunun sivillere ve hastanelere yönelik saldırılarını sürdürdüğünü duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu