Haber

Batman’da İsrail saldırılarını protesto etmek amacıyla siyah balonlar gökyüzüne bırakıldı

BATMAN’da düzenlenen eylemde çocuklar, İsrail saldırıları sonucu hayatını kaybeden çocuklar için yüzlerce siyah balonu gökyüzüne bıraktı.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları Gültepe Mahallesi’ndeki Karabağ parkında protesto edildi. Eylem sırasında Türkiye Petrolleri Fatima Zehra Anadolu İmam Hatip Kız Lisesi öğrencileri sık sık İsrail karşıtı sloganlar atarak, “Filistin’e özgürlük”, “Filistin’i yalnız bırakmayın”, “Devlet değil terörist”, “Filistin’e özgürlük” yazılı pankartlar taşıdı. Kudüs İslam ümmetinin davasıdır.” Bir grup öğrenci de şiir okudu. Öğrenciler daha sonra ellerindeki siyah balonları gökyüzüne bıraktılar.

Öğrenciler adına açıklama yapan Kevser Meryem Seyidoğlu, İsrail’in saldırılarını kınayarak, “Yıllardır Filistin’deki kardeşlerimiz, Siyonist İsrail güçleri tarafından halkın gözleri önünde en vahşi şekilde katledilmektedir. tüm dünya. Bugün aynı zulüm şiddetini artırarak devam ediyor. Akranlarımız, küçük çocuklar Dünyanın her yerinde Gazze’deki çocuklar oyun parklarında, bahçelerde oynarken, Gazze’deki çocuklar o vahşetin ve yıkık binaların ortasında mezarların üzerinde oynuyorlar. . Bu zulmü durdurmak için herkesin mutlaka bir şeyler yapabileceğini biliyoruz. Yaptığımız işi asla küçümsemiyoruz. Çünkü biliyoruz ki Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in şöyle buyurduğunu biliyoruz: ‘Kim bir kötülük görürse onu eliyle düzeltsin. değiştiremiyorsa diliyle düzeltsin, yapamıyorsa kalbiyle dondursun.’ “Amacımız bilinç oluşturmaktır. Eğer bilinci yükseltebilirsek insanlığın zihni değişecektir. Değişirse insanlık ve dünya değişir. Filistin’deki kardeşlerimizi unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu