Haber

Düzce’ye gelen depremzedeler ulaşım ücreti ödemeyecek

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenerek Düzce’ye gelen vatandaşlara ücretsiz ulaşım imkanı sunan Kahramanmaraş merkezli uygulama başladı.

Düzce Belediyesi, afetzedelerin kent içinde toplu ulaşım araçlarını ücretsiz kullanmasını sağlayan “Tek Yürek Kart” uygulamasını devreye aldı.

Uygulama kapsamında Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’nın (AFAD) depremzede listesinde yer alan vatandaşlar sınırsız ve ücretsiz seyahat edebilecek.

Belediye Başkanı Faruk Özlü yaptığı yazılı açıklamada, devletin ve halkın başlattığı yardım kampanyalarının devam ettiğini belirtti.

Bir yandan çadır kentler için üretilen tuvalet, duş, bebek odası gibi öncelikli ihtiyaçları karşılamaya çalıştıklarını anlatan Özlü, “Bütün bunların yanında kardeşlerimiz için ‘Tek Yürek Kart’ uygulamasını başlattık. Düzce’de ağırladık. Araçlarımızdan ücretsiz olarak yararlanabileceksiniz.” terimleri kullandı.

Depremzedelerin uygulamadan yararlanabilmeleri için Bahçeşehir Mahallesi Zahidül Kevseri Kız Öğrenci Yurdu’nda belediye tarafından açılan stantlara başvurmaları gerekiyor.

Başvuru yapan afetzede vatandaşları, kartlarını Cedidiye Mahallesi Bolu Caddesi Kazım Demir İş Hanı’nda bulunan Ulaşım AŞ Kent Kart ofisinden alabilecek.

kadikoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu