Ekonomi

“Binance.US’nin kayıt dışı bir menkul kıymet borsası işlettiğine inanıyorum”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’ndan (SEC) Kıdemli Dava Avukatı William UptegroveSEC çalışanı, Binance.US’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde kayıtlı olmayan bir menkul kıymetler borsası işlettiğini ve gezginDigital’in VGX belirteçleri satarak federal menkul kıymetler hükümlerini ihlal ettiğine inandığını söyledi.

Voyager’ın Binance.US’a satılıp satılmayacağına karar vermek için yapılan iflas duruşmasında, SEC’in Kıdemli Dava Avukatı, New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi Yargıcı, SEC’in Voyager’ın satışına itirazı bağlamında yetersiz rehberlik ve çok az bilgi sağladığını vurguladı. Michael Willesyanıtlamak istediğini belirtti.

William Uptegrove “SEC personeli, yalnızca şu anda bilinen gerçeklere ve koşullara dayalı olarak VGX tokenlerinin arz ve ticaretinin bir menkul kıymet işlemi olarak nitelendirildiğine ve Binance.US’nin ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde kayıtsız bir menkul kıymetler borsası işlettiğine inanıyor.”söz konusu.

Uptegrove, işçinin görüşlerinin ille de komitedeki beş üyenin görüşlerini yansıttığını söylemenin mümkün olmayacağını vurgularken, Uptegrove, SEC’in konuyla ilgili yaptığı çalışmalarda herhangi bir yaptırım uygulayıp uygulamadığı konusuna değinmedi. onun şikayeti.

Kıdemli avukat, “Komisyon bu iki konuyla ilgili herhangi bir karar vermedi ve personelin görüşleri de SEC’in tutumunu temsil etmiyor”belirtilmiş.

Genel olarak, SEC’in uygulama eylemi personel tarafından başlatılır. Ancak sürecin devam etmesi için komisyon üyelerinin çoğunluğunun lehte oy kullanması gerekiyor.

Bir Binance.US sözcüsü şunları söyledi:

Uptegrove’un yorumları, geçmişte birçok kripto ticaret platformunun SEC’in beyanları ve uyum rejimi altında faaliyet gösteren menkul kıymetler borsası olarak kaydedilmesi gerektiğine inanan SEC Başkanıdır. Gary Genslergörüşlerini yansıtır.

Voyager, yeniden yapılandırma planının bir parçası olarak, iflas yasasının 11. bölümü kapsamında varlıklarını Binance.US’a satmayı planlıyor. Voyager’ın alacaklılarının yüzde 97’si öneriyi desteklerken, planın görüşüldüğü duruşma üçüncü gününe giriyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu