Haber

ABD’nin Ohio eyaletinde ikinci tren kazası

YENİ Demiryolu şirketi Norfolk Southern için bir yük treni ABD’nin Ohio eyaletinde raydan çıktı.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, Norfolk Southern için kimyasal elementler taşıyan trenin 3 Şubat’ta yine Ohio’da raydan çıkmasının ardından Ohio, Springfield’de aynı şirkete ait bir yük treninin 20 vagonu raydan çıktı.

Kazada kimsenin yaralanmadığı ve tehlikeli madde sızıntısı olmadığı bildirildi. Kazanın ardından vatandaşlara güvenli bir bölgede kalmaları tavsiye edildi.

3 Şubat’ta ABD’nin Ohio eyaletinin Doğu Filistin kasabası yakınlarında demiryolu üzerinde kimyasal madde taşıyan 150 vagonluk trenin 50 vagonu raydan çıkarak infilak etti. Patlamaların ardından oldukça zehirli kimyasalın etrafa yayılması üzerine bölge sakinlerinin tahliyesine karar verildi.

Olayın ardından bölge sakinlerinin baş ağrısı, göz yanması, öksürük, halsizlik, hayvan ölümleri gibi şikayetlerinin olduğu basına yansıdı. Kazaya karışan tren şirketi Norfolk Southern yaptığı açıklamada, bölgeyi hassas bir şekilde temizlediklerini ve kazanın neden olduğu kayıplar için yerel halka maddi yardımda bulunduklarını duyurdu.

battalgazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu