Haber

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım: Malatyalılar, şehri tahrip edenlere bir daha temsil yetkisi vermemelidir.

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, “Malatya halkı, bu şehri yerle bir edip harabeye çevirenlere, yüzbinlerce Malatyalı’nın evsiz kalmasına ve evsiz kalmasına sebep olanlara bir daha asla temsil yetkisi vermemelidir. iş yeri olmadan.”

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, Valilik yanındaki Mücelli Caddesi’ni ve çevrede faaliyet gösteren esnafı ziyaret etti.

Burada konuşan Bilal Yıldırım, “Esnaflarımızı ziyaret ederek sorunlarını ve taleplerini dinledik. Esnaflarımızın faaliyet gösterdiği bölgelerde yollar ve kaldırımlar çamurla kaplı. Esnafımız özellikle milletvekillerinin kendilerini dert etmemesi ve gerekli önlemlerin alınmasından şikayetçi. Sorunlarıyla ilgilenilmiyor. Yerinde dönüşümde çok ciddi sorunlar var. Hasar tespitlerine ilişkin ise “Önemli konular yaşanıyor. Refah Partisi olarak yeniden seçimi kazanırsak, mevcut binaların hasar tespitini büyükşehir olarak biz üstleneceğiz ve yeniden yaptıracağız” dedi.

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, 6 Şubat depreminin yıl dönümüyle ilgili olarak, “6 Şubat depreminde Malatya büyük ve ağır bir yara aldı. Depremde kaybettiğimiz tüm hemşerilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 6 Şubat depremi. Tüm ülkemize acil şifalar diliyorum. Çok teşekkür ederim.” Büyük acı yaşadık. Sadece yerel yönetimi belirleme sürecinde değil, aynı zamanda Malatya’mızı yeniden kurma ve planlama sürecindeyiz. Malatya depreme karşı hazırlıksız, plansız ve kontrolsüz bir imar uygulamasıyla karşı karşıya kalınca büyük bir yıkım yaşandı. Malatya’da yerel yönetimler son 20 yılda hiçbir şekilde gelişme göstermedi. Malatya’nın 1. derece deprem bölgesi olduğu dikkate alınmadan adımlar atıldı. Malatya’ya sınırsız imar izni veren, çarpık kentleşmeye yol açan siyasi niyet, bu kentin yok edilmesinin birinci sorumlusudur. Bu şehri yerle bir eden, harabeye çeviren, yüzbinlerce Malatyalı’nın evsiz, işsiz kalmasına neden olanlardan Malatyalılar sorumlu tutulamayacaktır. temsil yetkisi vermemelidir. Yine Refah Partisi ekipleri olarak; Malatya’nın adil ve eşitlikçi bir şekilde kurulması ve ihya edilmesi konusunda kararlıyız. “Adil Düzen Belediyesi Malatya’yı depreme dayanıklı, yaşanabilir, yeşil ve çağdaş bir şehir haline getirecek” dedi. -MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu