İş

Yenibiriş 100 bin kişilik istihdam için afet bölgesinde tarlaya gidiyor

Yenibiris.com, deprem bölgesindekilere 100 bin istihdam hedefiyle çalışma başlattı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Yenibiris.com, vatandaşların ihtiyaçlarını tespit etmek ve iş bulmalarına yardımcı olmak amacıyla depremden etkilenen 11 ilde kesintili yerleşim birimlerinde “Yenibiriş İstihdam Merkezleri” kuruyor.

“Yenibiriş İş Bulma Merkezleri”nin ilki Gaziantep Nurdağı’nda taşınabilir ofis olarak hizmete başlıyor. Mobil merkezde Yenibiriş işe alım görevlileri ve gönüllülerden oluşan bir ekip hazır bulunacaktır. Bölgedeki depremzedelerin Yenibiriş İstihdam Merkezi’ne gelerek özgeçmiş oluşturmak için takviye almaları mümkün olacak.

Gaziantep Nurdağı’ndaki taşınabilir iş merkezinin açılışının ardından Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya ile devam edecek olan Yenibiriş İş Bulma Merkezleri, bölgedeki vatandaşların iş ihtiyaçlarını anlaşmalı kurumlarla paylaşarak hızlı bir şekilde sonuçlandırmayı hedefliyor. ve kuruluşlar.

100 bin istihdam hedefi

Yenibiriş, istihdam desteği sağlayabilecek tüm firmaları işbirliğine davet ediyor. Bölgenin toparlanma sürecinde faaliyet gösterecek olan Türkiye’nin önde gelen inşaat firmaları ile iletişime geçen firma, firmaların tüm istihdam ihtiyaçlarını bölge halkı ile birlikte karşılayacak.

Yenibiriş, mobil iş bulma bürolarının da etkisiyle bölgede oluşacak yeni ihtiyaçları anında tespit edebilecek ve iş arayan depremzedeleri firmalarla buluşturabilecek.

“İlk adım biziz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yenibiris.com Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Uğur Özmen, özellikle uzun vadeli güzelleştirme çalışmalarının merkezinde istihdam güçlendirmenin yer aldığını belirterek, “İstihdam kapılarını açmak için de yoğun bir çalışma başlattık. bölgede kalan ve bölgeden göç eden vatandaşlarımıza.Firmalarımızla sinerji.Bu zor günlerde bir nebze de olsa fayda yaratabilmeyi ve sunabilmeyi hedefliyoruz.” terimleri kullandı.

Yenibiriş olarak afetin ilk gününden itibaren verebilecekleri esasla çalıştıklarını kaydeden Özmen, şunları kaydetti:

“Ana faaliyet alanımız olan istihdamın temeli, özellikle uzun vadeli yumuşatma çalışmalarının merkezinde yer alıyor. Bu süreçte bölgede kalan ve bölgeden göç eden vatandaşlarımıza istihdam kapıları açmak için çalışmalara başladık. 11 ilimize özel duyuru yayınladık.Bunun dışında teknoloji departmanımızda part-time çalışabilen, yazılıma ilgi duyan ve afetten etkilenen öğrencilere de kapılarımızı açtık.Ayrıca İstanbul’da konaklama imkanı sunacağız. Bu pozisyonda başlayacak öğrencilerimize… Bu ilk adımdan sonra birebir iletişim ve yerinde gözlemin en önemli olduğunun bilincindeyiz Yenibiriş İstihdam Merkezlerimizi büyüterek bölgedeki vatandaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Nurdağı’nda açtığımız ‘ı diğer illere de yaymak ve istihdamda takviye sağlamak.Firmalarımızla sinerji yaratıp 100 bin kişiye istihdam sağlayacağız.Dünyaya ulaşmak en kıymetli hedefimiz. ve bu güçlü günlerden biraz da olsa faydalanabilmek.”

haberelmadag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu