Teknoloji

Yeni Bir Sid Meier’s Civilization Üssü Oyunu Geliştirme Aşamasında

 
Yayıncı 2K, Sid Meier’s Civilization serisinin bir sonraki ana oyununun Firaxis Games grubu tarafından geliştirildiğini duyurdu. Bu duyuru dışında şirket bünyesinde önemli isim değişiklikleri de yaşandı. Bu bağlamda Fixaxis Games stüdyo lideri Steve Martin, 25 yıl aradan sonra stüdyodan ayrılma kararı aldı.
 
Şirket içinde başka değişiklikler de var.
 
 
 
Sid Meier ve Jeff Briggs tarafından kurulan Firaxis Games adını bugün hala duyuyoruz ve oyunlarını oynamaya devam ediyoruz. Birçok değişiklik geçiren stüdyonun COO’su olarak görev yapan Heather Hazen, stüdyo lideri olarak Steve Martin’in yerini alacak. Stüdyo başkanı olarak Hazen, Firaxis Games’in geliştirme ekiplerine liderlik edecek ve optimum strateji oyunları geliştirme misyonuna liderlik edecek.
 
Heather Hazen, 2020 yılında Firaxis Games’e katılan isimlerden biri ve daha önce Epic Games’te Fortnite ve Plants vs. oynamıştı. Zombies ve Bejeweled’de baş yapımcı olarak görev üstlendi.
 
XCOM serisi ve Marvel’s Midnight Suns kreatif direktörü Jake Solomon, Firaxis Games’te 20 yılı aşkın bir sürenin ardından stüdyodan ayrılma kararı aldı.
 
Ed Beach ise Sid Meier’s Civilization’da kreatif direktör olarak görevine devam edecek. Beach, 15 yıldır Sid Meier’s Civilization serisinin gelişiminin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Ayrıca Sid Meier’s Civilization VI’nın gelişimine öncülük eden isimlerden biridir.

bayramorenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu