Teknoloji

Xbox’a Özel Oyunların PlayStation 5’e Gelme Olasılığı Olayları Uyandırdı: Küfür ve Kıyamet Açıklamaları Yapıldı!

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, son birkaç gündür Xbox ile gündemde. Konuya aşina olan okurlarımız biliyor; birkaç gün önce Microsoft hakkında bazı argümanlar Bu ortaya çıktı. Bu iddialara göre Xbox’a özel oyun olarak çıkan popüler oyunlar, PlayStation ve Nintendo Switch gibi üçüncü taraf konsollar için de yayınlanacaktı. Geçtiğimiz gün konuyla ilgili açıklama yapan Xbox işvereni Phil SpencerBu konuyla ilgili bir etkinlik düzenlenecek söylenmiş.

Şimdi ise bu süreçle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Xbox tutkunları, bu karar Karşı çıkmaya başladılar . Xbox için içerik üreten dünyaca ünlü bazı influencerlar ise böyle bir karar alınmaması yönünde görüşlerini paylaştı. Xbox oyunlarının başka platformlara gelmesini istemeyen fenomen, böyle bir karar Xbox’a zarar verecekOnlar düşünür.

Peki kim ne diyor?

158 bini aşkın takipçisiyle Xbox dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Klobrille, artık doğrudan Xbox’ta. desteklemeyecek söylenmiş. Markaya olan inancının ve geleceğe olan heyecanının azaldığını belirten içerik üreticisi, artık emekli olma zamanının geldiğini belirtti. 80 binden fazla takipçisi olan fenomen ‘Timdog’, bu kararın Game Pass’i kaldırmakla aynı şeyÖyle olduğunu belirtti.

Bu sadece bu iki olayla ilgili değil. “Doc_Dark” isimli YouTuber, 3 dakika boyunca şarkı söylediği videoyu paylaştı. Bu şarkıda ” Her şey bitmiş gibi görünüyor” dedi fenomen, şarkı boyunca Xbox Series S’i işaret ederek. sarıldı . “KidSmoove” adını kullanan bir diğer fenomen ise X’in kapak fotoğrafını değiştirerek ” S…” Yazdı.

Burada önemli olan konu; Bahsettiğimiz fenomenlerin Xbox’ı yönetim grubu tarafından bile takip edilmek. Hatta bazıları kişisel olarak Phil Spencer tarafından takip ediliyor. Durum böyle olunca olguların yaptırım gücüne sahip olma ihtimalini de göz ardı etmemeliyiz. Ancak Microsoft’un kararı Değişiyor mu? ? Bu sorunun cevabını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Phil Spencer’ın yaptığı açıklamaya ve yaşananlara ulaşmak için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu