Ekonomi

TÜRMOB, yeminli mali müşavir ve bağımsız muhasebeci sınav tarihlerini açıkladı

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), bu yıl üçüncü tur yeminli mali müşavirlik sınavlarının 2-11 Aralık tarihlerinde Ankara’da yapılacağını, serbest muhasebeci ve mali müşavir sınavlarının ise 25 Mart’ta yapılacağını duyurdu. 16-17 Aralık’ta Ankara, İstanbul ve İzmir. yılında düzenleneceğini ifade etti.

TÜRMOB’un konuya ilişkin duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre bu yılın üçüncü dönem serbest muhasebeci ve mali müşavir sınavları 16-17 Aralık tarihlerinde Ankara, İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirilecek.

Bu sınava stajını tamamlamış aday muhasebe meslek mensupları ve mali müşavirler, serbest muhasebeci meslek mensupları ve hizmet süreleri staj sayılan adaylar katılabilirler.

Sınava ilk kez girecekler 1 Eylül – 2 Ekim tarihleri ​​arasında, tekrar sınava girecekler ise 15 – 30 Kasım tarihleri ​​arasında başvuru yapabilecek.

Bu yılın üçüncü dönem yeminli mali müşavirlik sınavları 2-11 Aralık tarihleri ​​arasında Ankara’da gerçekleştirilecek.

Sınava ilk kez girecekler 1 Eylül – 2 Ekim tarihleri ​​arasında, tekrar sınava girecekler ise 8 – 22 Kasım tarihleri ​​arasında başvuru yapabilecek.

Sınava ilk kez başvuracak adayların 2 Ekim itibarıyla stajlarını fiilen tamamlamış olmaları önemlidir.

Sınava girecek adayların TÜRMOB Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) Otomasyon Sistemi (TEOS) üzerinden ön başvuru yapmaları gerekmektedir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 7 müfettiş yardımcısı alımı yapacak

Öte yandan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ankara’da yapılacak iki aşamalı yazılı ve sözlü giriş sınavıyla üniversitelerin hukuk fakültesi mezunları arasından 7 müfettiş yardımcısı alımı yapacak.

Sınava başvurular 5-15 Eylül tarihleri ​​arasında e-Devlet üzerinden “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” servisi veya Meslek Kapısı Platformu web sitesi (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden elektronik ortamda yapılabilecek. ).

Yazılı sınav 14 Ekim’de Ankara’da iki oturum halinde yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu