Teknoloji

Türk otomotiv sektörü ABD’de iş görüşmeleri yaptı

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) “ABD Atlanta Otomotiv Sektörel Ticaret Heyeti”programı düzenlendi.

OİB’den yapılan açıklamaya göre, Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen programa Türkiye’den 10 otomotiv firması katıldı.

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UIB) Genel Sekreteri Mümin Karacakayalılar ve OİB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Müfit Karademirler’in de yer aldığı heyet, Atlanta’daki firmaları ziyaret etti.

Türk otomotiv üreticileri, program süresince Atlanta ve çevresinde yer alan ABD’li ithalatçı ve toptancılar ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, üyelerin menfaatine olan bir programa imza attıklarını belirterek, “ABD’ye otomotiv ihracatımız 1,5 milyar dolara yakın, yan sanayi ihracatımız 900 milyon doların üzerinde. Ticari araç ihracatımız 400 milyon doların, binek araç ihracatımız ise 100 milyon doların üzerinde. Hedefimiz ihracatı artırmak. 2022 yılında en büyük 7. ihracat pazarımız olan ABD’ye. Bu açıdan heyet programı oldukça verimli geçti.”sözlerini kullandı.

baskalehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu