Haber

Türk kulübünün boksörü Amerika’da ringe çıkacak

Türk boks kulübü EC Boxing’in Ukraynalı ağır siklet dövüşçüsü Victor Faust, Kübalı boksör Lenier Pero’ya karşı ringe çıkıyor.

Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan Türk boks kulübü EC Boxing’in Ukraynalı ağır siklet dövüşçüsü Victor Faust, Amerika Birleşik Devletleri’nde yenilmez Kübalı boksör Lenier Pero’ya karşı ringe çıkıyor. Şimdiye kadar yenilmeyen Viktor Faust, bu kez yenilgi yüzü görmemiş bir boksörle ringe çıkacak. AT Boks Yürütme Konseyi Başkanı Erol Ceylan, “Galayı Amerika’da TGB ile birlikte düzenliyoruz. Rakibimiz Leiner Pero, gençlerde altın madalyaların yanı sıra dünyanın dev organizasyonlarında şampiyonluklar kazanmış başarılı bir isim. Olimpiyatlar. Rio Olimpiyatlarında finallere çıkarak değerini kanıtlamış güçlü bir boksör. Ama Viktor aynı zamanda güçlü bir isim. Bu karşılaşma, dünya devleriyle karşılaşmamızın son adımı. Bundan sonrası dünyanın zirvesidir” dedi.

Bülent Başer: “Amatörlük ve profesyonellik farklı alanlardır”

Amatör ve profesyonel boks arasındaki farka vurgu yapan EC Boks Baş Antrenörü Bülent Başer, “Rakibimiz Pero amatörde büyük başarılar elde etmiş olabilir ama bu profesyonel ring ve burada işler daha zor. Bizler bilinciyle çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Rakibimizin gücünün en iyi ortakları ile çalıştık.”

Kulübün basın danışmanı Vedat Alyaz, Kübalı rakibin profesyonel ringlerde çıktığı 8 maçın hepsini kazanırken 5’ini de nakavtla bitirdiğini vurgulayarak, “Boksörümüz Viktor Faust bugüne kadar 11 profesyonel maça çıktı, 7 Bunlardan biri nakavtla bitti. Yani iki boksör de namağlup. Kim kazanırsa kazansın başkasının mesleğine derin bir darbe indirmiş olacak” dedi. – İSTANBUL

seferihisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu