Haber

Tunç Soyer: “İzmir’de attığımız her adımı geleceğin inşasına atılan bir tuğla olarak görüyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer’in düzenlediği 9 Eylül Resepsiyonu’na İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ev sahipliği yaptı. Gecede konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’de attığımız her adımı geleceğin inşası için atılan bir tuğla olarak görüyoruz.”

İzmir’in kurtuluşunun 101. yıl dönümü kutlamaları kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 9 Eylül Resepsiyonu, Tarihi Gaz Fabrikası’nda düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, İzmir Valisi Süleyman Elban, Ege Ordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Kemal Yeni, CHP İzmir Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum temsilcilerinin katıldığı resepsiyonda konukları karşıladı. kamu kurumları ve çok sayıda davetli katıldı.

“BU ÜLKEDE GELECEĞİMİZİ GÜVENCE ALTINA ALMAK İÇİN YENİDEN HAREKETE GEÇMELİYİZ”

Gecede bir konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şunları söyledi:

“Dünyamız birçok krizden geçiyor ve ülkemiz bir kez daha ekonomik darboğazın ortasında. Her geçen gün sayıları artan iklim krizi, adaletsizlikler, savaş, göç, kuraklık ve doğal afetlerle sınanıyoruz. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında tüm bu sorunlarla mücadele ettiğimizi, kültürle, sanatla da mücadele ettiğimizi ifade eden Erdoğan, “Sporuyla ve tabii ki ekonomisiyle tüm dünyanın imrendiği bir ülke olmayı hedefliyoruz. Bu ülkedeki geleceğimizi güvence altına almak için yeniden harekete geçmek zorundayız. 9 Eylül zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz öncesi hazırlık sürecini anlamak bu nedenle çok değerli. Çünkü ancak böyle bir yol haritamız varsa umuttan bahsedebiliriz… Ancak tam olarak anlayabiliriz. ‘Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır’ sözü ancak böyle düşünürsek.

“İZMİR, 101 YIL ÖNCE KURTULUŞ VE KURULUŞ ŞEHRİ OLDUĞU GİBİ, BUGÜN UMUT VE DİRENİŞİN SİMGESİDİR”

Konuşmanın ardından Başkan Soyer, Türk Yıldızları ve Solo Türk takımlarına günün anısına plaket takdim etti ve gece, İzmir Marşı ve Onuncu Yıl Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Davetliler ellerinde Türk bayraklarıyla marşlara eşlik etti.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu