Teknoloji

Tesla Kurucu Ortağı “Otonom Araçlar Saçmalıktır” Dedi

Son yıllarda elektrikli ve sürücüsüz araçlarıyla otomotiv sektörüne damgasını vuran Tesla, popülaritesi ile birçok markanın elektrikli ve sürücüsüz araçlara yatırım yapmasına neden oldu. Sektördeki birçok kişi otonom araçları bir devrim olarak tanımlasa da bazıları böyle düşünmüyor.

Elon Musk ile birlikte Tesla’nın kuruluşunda büyük rol oynayan Martin Eberhard, bugün yaptığı bir açıklamada sürücüsüz araçları adeta parçaladı.

“Otomatik pilot özelliği saçmalık”

Tesla’nın kuruluşunda muhtemelen en büyük rolü oynayan ancak 2007 yılında Elon Musk tarafından şirketten ayrılmak zorunda bırakılan kişilerden biri olan Martin Eberhard, markaların “otopilot” olduğunu söyledi. saçmalık” burada uzun menzilli elektrikli araçlar üretmeye odaklanmalı belirtilmiş. Eberhard, sürücü asistanları gibi yarı otonom sistemleri desteklediğini ve bunların artırılması gerektiğini belirtirken, tamamen otonom sürüş sunan araçların hem tehlikeli hem de sanıldığı kadar değerli olmadığını belirtiyor.

Tesla’nın araç içi multimedya sisteminin sunduğu özellikleri ve uzaktan güncelleme alma iddiasını da eleştiren Martin Eberhard, arabaların akıllı telefonlara dönüşmemesi gerektiğini Yeterince arabaya sahip olmanın yeterli olduğundan bahsetti. “ Ne zaman iPhone’uma bir güncelleme alsam, genellikle aptalca hatalar alıyorum. Hatalar tehlike demektir. Dün bindiğim araç sorunsuz Her gece güncelleme ile bir ölüm makinesine dönüşmesini kesinlikle istemiyorum.diyerek sistemin tehlikelerinden bahseden Eberhard’a sosyal medyadaki birçok Tesla kullanıcısı hak verdi.

Eberhard’ın sistemi, özellikle son birkaç yılda neredeyse her yazılım güncellemesinde bazı Tesla arabalarının geri çağrıldığı düşünüldüğünde, anlaşılması çok daha kolay hale geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu