Haber

TBMM’de Özel-Kılıçdaroğlu savaşının kazananı belli oldu!

  • HABER7

Yerel seçimler öncesinde kazanların kaynadığı Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) devam eden “iç savaş” yeni cephelerle büyüyor. Kongrede delege oylarıyla seçimi kaybetmek Kemal Kılıçdaroğlu, yeni başkan Özgür ÖzelOnunla bir kez daha karşı karşıya geldi.

CHP’nin yeni Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Başkanı olarak Genel Merkezden Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün aday gösterildi. Bu atılımda Artvin Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun katkısı oldu. Uğur BayraktutanAday göstererek mücadele etti.

Böylece Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Başkanlığı için CHP’den iki aday yarıştı.

Daha önce bu görevi yürüten Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in, CHP’nin 38. Olağan Kurultayı sonrasında Merkezi Yönetim Kurulu’na (MYK) katılması nedeniyle TBMM Genel Müdürlük koltuğu boşaldı.

CHP Meclis Grubu’nun basına kapalı toplantısında yapılan seçimin kazananı belli oldu.

Seçimi eski lider Kemal Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla bilinen Uğur Bayraktutan 67 oyla kazandı. CHP TBMM Yürütme Başkanlığına Özgür Özel-Ekrem İmamoğlu ikilisinin aday gösterdiği Yaşar Tüzün, seçimi 55 oyla kaybetti.

____________

KILIÇDAROĞLU’NA İMZA VERMEDİ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kaybettiği kongrede CHP’li milletvekillerinden yeniden lider adayı olması için imza toplandı ancak 38 milletvekili Kılıçdaroğlu’na imza atmadı.

Yaşar Tüzün de Kılıçdaroğlu’na imza desteği vermeyen milletvekilleri arasında yer aldı. Kılıçdaroğlu, Tüzün’ün TBMM Başkanı olmasını engelleyerek intikam aldı.

GERÇEK KAVGA ŞİMDİ BAŞLIYOR

CHP’de rekabet düzeyinde ayrışma ve bölünmenin yaşandığını gösteren bu seçim genel merkezde hayal kırıklığıyla sonuçlanırken, yerel seçimlerAdaylar belirlenmeye devam ederken önümüzdeki günlerin de pek çok şeyle dolu olacağı değerlendiriliyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu