Haber

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Körfez turunun ekonomimize etkilerini en kısa sürede göreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretlerinden dönüşünde açıklamalarda bulundu. Bu ülkelerle imzalanan anlaşmaların altını çizen Erdoğan, ziyaretin ekonomiKısa süre sonra üzerindeki etkilerinin görüleceğini belirtti.

“HIZLI HAYAT YARATACAĞIZ”

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları: “Ziyaretlerimizde çok verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Görüşmelerimizde ikili ilişkilerimizi tüm yönleriyle ele aldık. Çevremizdeki küresel ve bölgesel gelişmeleri değerlendirme fırsatı bulduk. Kazan-kazan anlayışıyla değerli ve kapsamlı iş birliği projelerine odaklandık. Önümüzdeki dönemde bu ülkelerle işbirliğimiz somut projelerle güçlenerek gelişecektir.

“İŞ BİRLİĞİMİZİ DAHA İLERİYE TAŞIYORUZ”

Ziyaretimiz sırasında Körfez bölgesinin barış ve istikrarına yönelik takviyelerimizi de vurguladık. Bölgesel sorunların bölgesel işbirliği ile çözülmesi gerektiğine inanıyorum. Bu prestijle bölgesel konularda istişare ve koordinasyon çalışmalarımızın devam etmesi konusunda mutabık kaldık. Suudi Arabistan ile ikili ilişkilerimizde yeni bir döneme girdiğimizi söyledim. İmzaladığımız 5 anlaşma ile işbirliğimizi daha da ileriye taşıdık. Biliyorsunuz Cidde’deki temaslarımızdan sonra Doha’ya gittik. Bu yıl Katar ile ilişkilerimizin 50. yılını kutluyoruz. Aynı zamanda stratejik ortağımız olan bu ülke ile işbirliğimiz mükemmel düzeydedir. Katar Emiri Pir Temim ile yaptığımız görüşmede mevcut iş birliğimizi farklı alanlarda da ilerletme kararı aldık.”

catalpinarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu