Ekonomi

SASA’dan yeni işbirliği

SASA, Yumurtalık’ta son nesil Honeywell Oleflex teknolojisini kullanarak yılda 1 milyon ton propilen üretme kapasitesine sahip dünyanın en büyük Propan Dehidrojenasyon (PDH) ünitesini kuracak.

Türkiye’yi dünyanın en büyük üç polyester üreticisinden biri haline getirmeyi ve dünya lideri olmayı hedefleyen SASA Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, “SASA, sürdürülebilir büyüme perspektifiyle Türkiye’nin en büyük polyester ve polimer üreticisidir. SASA, bugüne kadar olduğu gibi tüm Erdemoğlu Holding iştiraklerinde de hedeflerine doğru yürürken dünyadaki en son teknolojileri kullanmaya devam edecektir. Bu kapsamda Yumurtalık’ta inşa edilecek yeni tesisimizde dünyanın en önemli ve yeni teknolojilerini kullanan Honeywell UOP Oleflex ile iş birliği yapılmıştır.

Konuyla ilgili olarak Honeywell’in Türkiye, İsrail ve Orta Asya Lideri Uygar Doyuran:

“SASA’nın yeni inşa edilen Yumurtalık tesisinde kullanacağımız Oleflex teknolojimiz, Honeywell UOP’nin dehidrojenasyon teknolojisindeki 75 yılı aşkın inovasyonla desteklenen benzersiz, oldukça aktif ve çevre dostu katalizörünü kullanarak düşük maliyetli propilen üretmesini sağlayacak. büyüyen propilen pazarına katılıyor.”

SASA’nın bu projesi 2023-2026 yılları arasında gerçekleşecek olup, yıllık 1 milyon ton kapasiteli PDH üretim tesisi ve konteyner limanı inşaatını içermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu