Ekonomi

Progressive Corp hisse senedi hedefi CFRA tarafından 215 dolara yükseltildi

Perşembe günü CFRA, Progressive Corp (NYSE:PGR) için fiyat hedefini 185 dolardan 215 dolara yükseltirken, hisse senedi için Tut notunu koruduğunu açıkladı. Yeni hedef, CFRA’nın 0,55 dolar artırılarak 10,30 dolara yükseltilen 2025 faaliyet hisse başına kazanç (EPS) tahmininin 20,9 katı ve 0,70 dolar artırılarak 8,90 dolara yükseltilen 2024 faaliyet EPS tahmininin 24,2 katı değerlemeye dayanıyor.

Firma, Progressive’in 2024 yılında %15 ila %20 arasında faaliyet geliri artışı elde etmesini bekliyor ve bunu kazanılan primlerdeki öngörülen %15 ila %20 artışa bağlıyor. Bu büyümenin sektör ortalaması olan %7 ila %10’luk tahmini aşması bekleniyor. Progressive’in başarısı, güçlü sigorta fiyatlandırma ortamına ve emsallerini geride bırakan büyümeyi kolaylaştırması beklenen üstün sigortalama platformlarına bağlanmaktadır.

Gelir artışındaki olumlu görünüme rağmen Progressive, 2023 yılında hasar maliyetlerinin %20 oranında artmasına neden olan hasar maliyeti enflasyonu ile ilgili zorluklarla karşılaşmıştır. Ancak CFRA, bu eğilimin 2024 ve 2025 yıllarında hafifleyeceğini öngörüyor. Firma, Progressive’i franchise gücü ve sigortalama alanındaki teknolojik ilerlemeleri nedeniyle övüyor ve bunların hisse senedinin emsallerine kıyasla prim değerlemesini desteklediğine inanıyor.

Bununla birlikte, CFRA, hisse senedinin şu anda adil bir şekilde değerlendiğini ve tarihsel ortalamalara paralel olarak 2024 EPS tahmininin 22,4 katından işlem gördüğünü düşünüyor. Değerlendirme, Progressive’in büyüme beklentileri ile mevcut piyasa değerlemesi arasındaki dengeyi yansıtmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu