Teknoloji

NVIDIA GeForce Now’dan Türkiye için Aylık Oynatma Limiti

Ülkemizde GAME+ iş birliği ile faaliyet gösteren bulut tabanlı oyun sistemi NVIDIA GeForce Now’dan Türkiye’deki kullanıcıları kızdıracak bir karar geldi. Türkiye’de GeForce Now kullanan kullanıcılar artık ayda 200 saatten fazla oyun oynayamayacak.

Güçlü bir donanıma ihtiyaç duymadan oyun oynamanızı sağlayan GeForce Now sistemi, oyun dünyasının yeni geleceği olarak görülüyor.

Donanımı ne olursa olsun oyunları güçlü bir internet bağlantısıyla en patates bilgisayarlarda bile görüntü izliyormuşçasına bir sistemle çalıştıran GeForce Now, ülkemizde resmi olarak hizmet vermeye başladığında memnuniyetle karşılandı.

GeForce Now, Türkiye için tartışmalı bir karar aldı.

Alınan karara göre, abonelik sahipleri bundan sonra paket fark etmeksizin oyunları ayda sadece 200 saat deneyimleyebilecek. Bundan önce 1, 3 ve 6 aylık premium paket sahipleri sisteme dahil olan oyunlara sınırsız erişime sahipti.

Peki GeForce Now cephesinden neden böyle bir karar geldi?

Kullanıcılara gönderilen e-postada yapılan açıklamaya göre amaç kötüye kullanımın önüne geçmek. Sistemin bazı hesaplar tarafından suiistimal edildiğinden bahsedilirken, bu nedenle böyle bir karar alındığı açıklandı.

Peki GeForce Now paket fiyatları ne olacak?

En uygun paket olan 1 aylık paketin fiyatı son zamların ardından aylık 190 TL oldu. Bunun dışında kullanıcılar sistemi ücretsiz olarak deneyimleyebiliyorlar ancak oturumu ve sadece 30 dakikalık oturum süresini beklemek zorunda kalıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu