Haber

Milli Karateci Turna Gürbüz, Sponsor Bulamadığı İçin Dünya Gençler Ligi’ne Katılamayabilir

TÜRKİYE ve Balkan şampiyonu, milli karateci Turna Gürbüz (12), önümüzdeki ay İtalya’da düzenlenecek Dünya Gençler Ligi müsabakalarına katılmak için sponsor bulamadı. Bu süreçte umudunu kaybetmeye başladığını ancak yine de çalışmalarına devam ettiğini belirten Gürbüz, “Birkaç görüşme yaptık ama hala sponsor bulamadık. Türk bayrağımızı en üstlere çıkarıp dalgalanmak istiyorum.” İtalya’da.”

Babası Karate antrenörü İslam Gürbüz’ün yanında 7 yıldır çalışan milli atlet Turna Gürbüz, bu yıl Denizli’de düzenlenen Türkiye Karate Şampiyonası ve Karadağ’da düzenlenen Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası’nda birincilik elde etti. Kariyeri boyunca 70 madalya kazanan Gürbüz, 15 Aralık’ta İtalya’da düzenlenecek Dünya Gençler Ligi müsabakalarının hazırlıklarına başladı. Türkiye Karate Federasyonu’nun 60 bin TL’lik ulaşım ve konaklama masraflarını karşılamaması üzerine Gürbüz ailesi, çözüm sponsor aramaktır.

‘ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUM’

Turna Gürbüz umudunu kaybetmeye başladığını belirterek, “Karate kariyerimi elimden geldiğince ilerletmek ve elimden geldiğince her şampiyonaya katılmak istiyorum. Şu anda aslında önümde maddi engeller var ama devam ediyorum” Orada da başarı elde edebileceğime inanıyorum. Bunlar özel maçlar olduğu için federasyon masrafları da engel olmuyor.” “Bu sadece gri pasaport almamıza yardımcı oluyor. Birkaç görüşme yaptık ancak henüz sponsor bulamadık. Türk bayrağımızı İtalya’da da zirveye dalgalandırmak istiyorum” dedi.

‘HİÇBİR KURBANLIKTAN PİŞMAN OLMUYORUZ’

Turna’nın annesi Aylin Gürbüz, kızlarının önünü açmaya çalıştıklarını bu nedenle arabalarını satmak zorunda kaldıklarını söyledi. Destek beklediklerini belirten anne Gürbüz, “Turna çok başarılı bir sporcu. Dünya Gençler Ligi’ne katılmak için Adana halkından destek bekliyoruz. İnşallah Adana’ya güzel sonuçlar getirecek. Çünkü Turna bu sporu çok seviyor. Ona çok güveniyoruz, Turna için yapacağımız hiçbir fedakarlığı esirgemiyoruz.” Pişman değiliz. Maddi bir beklentimiz yok ama ulaşım ve konaklama masrafları için destek bekliyoruz. İnşallah Türk bayrağını orada en güzel şekilde dalgalandıracağız. Ana akım sporlara, futbola çok fazla destek var ama ne yazık ki bize, kulüp sporlarına destek yok. Çok başarılı sporcular olsa da bir yerden aileler geliyor. “O zaman durmaları gerekiyor. Böylece çocuklarımızın hayalleri de duruyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu