Haber

Jandarma hem depremzedelere sahip çıkıyor hem de çocukların yüzünü güldürüyor

Mersin’de İl Jandarma Komutanlığı, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremler için ilk andan itibaren harekete geçti.

Birlikler, arama, kurtarma, yaşam destek çalışmaları ve bölgeye gönderilen yardım malzemelerinin dağıtımı için var gücüyle izdiham olmadan görev yapıyor.

Trafik ekipleri, deprem bölgesinde trafik düzeni ve işleyişi ve yardım malzemesi taşıyan araçların güvenli bir şekilde ilerlemesi için çalışmalarını sürdürürken, vatandaşların bölgeden tahliye süreçlerine de yardımcı oluyor.

Mehmetçik koşuşturuyor

Ayrıca ekipler, deprem bölgesinde vatandaşların can ve mal güvenliği için gece gündüz devriye çalışmalarını sürdürüyor.

Depremin ardından bölgedeki çocukların yüzünü güldürmek için görev başında olan jandarma personeli ve kadın astsubaylar, çocuklara psikososyal açıdan destek olmaya devam ediyor.

Çocukların yüzünü güldürmeyi unutmuyorlar.

Bu soğuk ve kuvvetli günlerde yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için her canın değerli ve değerli olduğunu belirten Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Ekipleri, hayvanları beslemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Felaketin ilk anından itibaren bölgede bulunan Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, Osmaniye’de emrindeki birliklerin faaliyetlerini denetleyerek komutasını devralmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu