Haber

İYİ Parti’den istifa

İYİ Parti Ordu eski İl Başkan Yardımcısı ve partinin kurucusu Nuray Özdemir, İdris Naim Şahin’in 1. milletvekili adayı olmasına tepki olarak partiden istifa etti.

AK Parti’de bir dönem siyasetle uğraşan ve İçişleri Bakanlığı döneminde yaptığı iksir ve gaflarla tepki toplayan İdris Naim Şahin, bakanlıktan ihraç edildikten sonra partiden istifa etti. İstifasının ardından Milat Partisi’ni kuran ancak beklediği ilgiyi göremeyince kurduğu partiden istifa eden Şahin, CHP ile temasa geçti. Buradan ilgi görmeyen Şahin, Saadet Partisi’ne geçerek Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Seçimi kaybeden Şahin, Genel Yönetim Kurulu üyesi olduğu Saadet Partisi’nden istifa ederek bu kez UYGUN Partisi’ne geçti. Şahin, Ordu’da 1. sıra milletvekili adayı oldu.

Şahin’in adaylığı partide tepkiye neden oldu. ÂLÂ Partisi Ordu İl Kurucu Üyesi ve eski İl Başkan Yardımcısı Nuray Özdemir görevinden ve partisinden istifa etti. Özdemir yaptığı açıklamada, “3 yıldır aktif olarak siyasetin içinde bulunduğum, kurucu üye, mali işler başkanı ve il başkan yardımcılığı yaptığım İYİ Parti’den kendime olan saygımdan dolayı istifa ediyorum. Yürümenin bir anlamı yok. Emeği hiçe sayanlarla bire bir.” – ORDU

haberyuregir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu