Haber

İsrail’in futboldan men edilmesi talebi! 12 ülkeden destek var

Batı Asya Futbol Federasyonu (WAAF), İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze’ye yönelik saldırılarına rağmen uluslararası spor organizasyonlarına katılımını sürdürmesine tepki gösterdi.

Ürdün Futbol Federasyonu ve WAAF Başkanı Prens Bin Al Hussein, ‘Gazze’de devam eden savaş nedeniyle İsrail’in futbol organizasyonlarından men edilmesi’ talebini içeren mektubu aralarında UEFA’nın da bulunduğu 211 ulusal futbol federasyonu ve altı bölgesel konfederasyona iletti.

Çağrıya; Aralarında Filistin, Suudi Arabistan, Katar ve BAE’nin de bulunduğu 12 ülke destek verdi. SkyNews’in haberine göre Prens Bin El Hüseyin’in 211 ülke ve tüm futbol federasyonlarına gönderdiği mektup şöyle:

Saldırı bitene kadar

FIFA, WAAF’ın tüm üyeleri gibi; Federasyonları ve üye dernekleri, Filistin’de işlenen zulümlere ve savaş suçlarına karşı kararlı bir duruş sergilememizde bize destek olmaya çağırıyoruz. Gazze’de sporcular da dahil olmak üzere sivillerin öldürülmesini ve futbol altyapısının tahrip edilmesini kınamak ve bu saldırganlık sona erene kadar İsrail’i futbolla ilgili tüm faaliyetlerden tecrit etmek için bir aradayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu