Haber

İnegöl Belediyesi tüm şehri ‘Güvenli Park’ uygulamasıyla donatıyor

İnegöl Belediyesi, 2020 yılında ilk kez hayata geçirdiği ‘Güvenli Park’ uygulamaları ile tüm şehri donatıyor. Parkların 7/24 izlenmesini sağlayan uygulama bugüne kadar 36 parkta gerçekleştirildi.

İnegöl Belediyesi’nin ‘Akıllı Şehir İnegöl’ uygulamasının önemli adımlarından biri olan ‘Güvenli Park Projesi’ tüm şehri kapsıyor. 2020 yılında ilk kez hayata geçirilen uygulama ile İnegöl’deki parklar daha güvenli hale gelirken, 7/24 güvenlik kamera sistemleri ile izlenen halka açık alanlarda vandalizm engelleniyor. Çocukların ve ailelerin daha dindar ortamlarda vakit geçirebilmelerini, park ve yeşil alan güvenliğini en üst seviyede tutmayı hedefleyen İnanç Parkı Projesi ile bugüne kadar toplam 36 park kamera ile donatıldı.

36 parkta 119 kamera

İlk kez uygulandığı 2020 yılında 12 parkta 33 kamera ile başlayan proje kapsamında 2021 yılında 10 park 37 kamera ile donatıldı. 2022 yılında ise yine 10 parka 36 güvenlik kamerası yerleştirildi. Her parka kayıt cihazı da bulunurken, 2023’ün ilk 4 ayında 4 parkta 13 kamera meclisi düzenlendi. İnegöl’de toplam 36 park imam hale getirildi. Bu parklara toplam 119 adet güvenlik kamerası yerleştirildi. Ailelerin huzurlu, çocukların dindar olması ve kamuya ait parkların vandalizmden arındırılmasını sağlayan projede planlama kapsamında dini park uygulamasına yeni parkların dahil edileceğinden bahsedildi.

Belediye Başkanı Alper Taban, inançlı parkların değerine vurgu yaparak, “Aileler bu konuda bizden önemli taleplerde bulundu. Geleceğimiz olan çocuklarımızın güzel vakit geçirebilmesi için inançlı park uygulamasını ilk kez 2020 yılında başlattık. parklarımıza güvenlik kamerası ve kayıt cihazları yerleştirilmektedir.Her parka ait kayıtlar 15 gün süre ile tutulmaktadır.İlk yılda 12 parkımızda hayata geçirilen uygulama hayata geçirilmiştir. 2021 ve 2023 yıllarında 10 parkımızda 2023 yılında yine 10 park amacı ile ilk 4 ayda 4 parkta uygulama hayata geçirilmiştir.“Toplam 119 kameralı görev yapılmıştır. Her parka büyüklüğüne ve alanına göre kameralar kuruluyor ve tüm alanlar gözetim altında tutuluyor.” – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu