Ekonomi

HÜDA PAR, İYİ Parti’ye yönelik saldırıyı kınadı

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, DÜZGÜN Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na yönelik saldırıyı kınadı. Yapıcıoğlu, Malatya’da bulunan Teknopark Konteyner Kent’i ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

“Seçime değil savaşa gidiyormuşuz gibi konuştuk”

Gazeteci Yapıcıoğlu, “İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan saldırıyı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine şunları söyledi:

“Arkadaşlarım, detaylarına pek aşina olmadığımı söylediler ama iyi ki ufak bir maddi hasarla ayakta kalmış. izlediği siyasi çizgi.Bunu haklı çıkaracak bir ilişki yok.Evet çok farklı siyasi partiler var.Her siyasi partinin kendine has fikirleri ve duruşları var ama siyasetçiler olarak mutlaka dilimizi yumuşatmamız gerektiğini unutmamalıyız. Sanki seçimler yerine savaşa gidiyormuşuz gibi bir dilin maalesef böyle olaylara sebebiyet verebilir.O zaman siyasetçiler olarak söyleyeceğimiz sözlerin nereye varacağını tahmin edebilmeliyiz.Ona göre bir dil kurmalıyız. Kabul edilemez bir olaydır, şiddetle kınıyorum. Böyle bir olaya müsamaha gösterilemez. İnşallah bir daha olmaz.”

“Provokatörlere fırsat verilmemeli”

Birilerinin vatandaşı kışkırtmak için büyük çaba sarf ettiğini belirten Yapıcıoğlu, “Önceki gün Batman’da yapıldığı söylenen bir sokak röportajıyla da linç kampanyasına maruz kaldık. Daha sonra bunun bir linç olduğu ortaya çıktı. kurgu.Bir yerde, bir topluluğa karşı provokasyon yapmaya çalışanlarla mutlaka hesap sorulmalı.Provokatörlere fırsat verilmemeli, meydan onlara bırakılmamalı.” açıklama yaptı.

safranboluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu