Ekonomi

“Hızlı tren Adana ve Mersin’de de olmalı”

Hızlı tren sisteminin üretimi devam eden Çukurova Uluslararası Havalimanı’nın yanından geçecek, Adana ve Mersin’i kapsayacak yapıda olması gerektiğinin altını çizdi. Winter, Adana ve Mersin’in ortak kullanacağı bir fuar ve kongre merkezine de ihtiyaç duyduklarını belirterek, “Bölgemizin büyük tarımsal potansiyeli ortaya çıkarılmalı. Adana ile Mersin’i ayıramayız.

Her zaman söylediğimiz gibi yatırıma sıkışan Marmara Bölgesi için tek alternatif Çukurova Bölgesi. Bu nedenle Çukurovalı iş insanları olarak bölgemizin önünü açma çağrımızı yineliyoruz ve üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” Finansmana erişimde yaşanan sıkıntıların önlenemez boyutlara ulaştığına dikkat çeken Winter, “Yeniden üretimi esas almalıyız.

Üreten bir toplum olamazsak sorunlarımız her geçen gün artacaktır.” Mesleki eğitimin değerine vurgu yapan Winter, Çukurova Bölgesi’nde işsizliğin ağır olduğunu, sanayici ve iş insanlarının kalifiye eleman bulma mücadelesi verdiğini söyledi. Winter, ÇUKUROVA SIFED olarak bölgede katma değeri yüksek işler üretmek, yeni yatırımlar getirmek, ülkemizin lojistiğine, istihdamına ve istihdamına katkı sağlamak amacıyla önümüzdeki dönemde genişletilmiş bir ‘Tarım Zirvesi’ düzenlemeyi hedeflediklerini belirtti. ihracat.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu