Haber

Her şey telefonundan açtığı marşla başladı! İYİ Parti lideri Akşener kürsüde gözyaşlarını tutamadı

GÜZEL Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı’nın 24 Kasım Öğretmen Günü öncesinde düzenlediği Emekli, Çalışan ve Atanamayan Öğretmenler Buluşması bugün Miniatürk’te yapıldı. Buluşmaya, DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, genel lider yardımcıları, milletvekilleri, vilayet ve ilçe yöneticileri; emekli, çalışan ve atanamayan öğretmenler katıldı.

MARŞI OKURKEN AĞLADI

Kürsüde bir konuşma yapan Akşener, o sırada telefonundan Öğretmen Marşı’nı açıp salondakilere dinletti. Misafirlerin de ayağa kalkıp marşa eşlik etmesine duygulanan Akşener, gözyaşlarına boğuldu.

OPERASYON MESAJI

Meral Akşener Suriye ve Kuzey Irak’a başlatılan Pençe-Kılıç Hava Harekatı’ndan bahsederek “Dün gece geç saatlerde Suriye’de başlayan hudut ötesi harekât için ordumuza muvaffakiyetler diliyorum. Askerlerimizin ayağına taş değmesin, inşallah her şey bizim öngördüğümüz üzere milletimizin hissiyatına uygun olarak gelişir. O nedenle o kuvvetli bir süreçtir. Allah kolay kılsın diyorum.” dedi.

“SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN OLAMAZ KARDEŞİM”

Akşener açıklamalarına şöyle devam etti: “Biz sıkıntı koşulların ve imkansızlıkların içerisinde bu türlü bir eğitimi o fırsat eşitliğini başaran cumhuriyetin köy kızlarıyız. Köyde büyüdüm ben fakat o köyden yola çıkıp bugün karşınızdayım. Benim büyüdüğün köy kente çok yakın bir köydü. O köyde bugün doğan kız çocuklarının eğitim talihi benim doğduğum yıllardaki imkansızlıklara karşın benim kadar yüksek değil. Cumhuriyet bir şeyi başardı. O başarılan eğitimdir. En sıkıntı kurallarda öğretmeni yetiştirmekten vazgeçmedi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen çocukları bir araya getirdi ve kardeş etti. Birbirleriyle olan iletişimini ömür boyu sağladı. Biz eğitim ordusuyuz bu ülkeyi kalkındıracağız diyerek mezun etti.

Öğretmenlik mesleği dünyanın hiçbir yerinde çok süper maaş alınan bir meslek değildir ama öğretmenlik dünyanın her yerinde ve Türkiye’de asker üzere selam durulan bir meslekti ve o denli de olmalıdır. Kontratlı öğretmen olamaz kardeşim, bu türlü bir şey var mı? Fiyatlı öğretmen olamaz!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu