Haber

Erzurum’da düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Judo Şampiyonası başladı

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) iş birliğiyle düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Judo Şampiyonası’nın açılış programı gerçekleştirildi.

Rektör Prof., ETÜ’nün ev sahipliği yaptığı Türkiye Üniversitelerarası Judo Şampiyonası’nın açılış programına katıldı. Dr. Bülent Çakmak, Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

28 farklı üniversiteden 40 kadın, 70 erkek sporcunun minderde mücadele ettiği şampiyonada toplam 165 maç yapıldı. Şampiyonaya ETÜ adına Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü 1. sınıf öğrencisi Yunus Emre Esenboğa ve Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Muhammet Ali Demirel katıldı. tüm rakiplerini mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Yoğun çabalara sahne olan şampiyonada madalya kazanan sporcular için düzenlenen törende konuşan Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, şampiyonaya katılan sporcuları tebrik ederek, “Erzurum’da güzel vakit geçirmenizi diliyorum. Yarışmaların yanı sıra şehrimizin tarihini ve kültürünü de yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Sizlerle.” “Burada bir arada olmaktan çok mutluyuz. Başta Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu olmak üzere Judo Federasyonu Başkanımıza ve Rektörümüze emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.”

Törende konuşan Rektör Çakmak, Türkiye Üniversitelerarası Judo Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, şöyle konuştu: “28 üniversitemizden her biri birbirinden değerli toplam 110 sporcumuz bu şampiyonaya katılmayı başardı. Sporcularımız arasında , Avrupa Dünya Şampiyonu olimpiyat sporcumuz Mihraç Akkuş, Avrupa Şampiyonu Muhammed Ali Demirel ve uluslararası müsabakalarda büyük başarılara imza atan Samet Kumtaş, Müberra Güneş, Aziz Kara gibi sporcularımız var.Ülkemiz judo camiası da müsabakalarda büyük acılar yaşadı. 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depremi. Yaşadıkları acılara rağmen aramızda olan, şampiyonamıza katılan kardeşlerimiz var. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. “Onların yanında olduğumuzu belirtmek isterim. . Ayrıca hakemlerimiz Sayın Kadir Saday ve Sayın İsmail Sefa Kocabaş’a Judo ve üniversite sporlarına katkılarından dolayı tüm depremzedelerimiz adına teşekkür ediyorum. Bu vesileyle şampiyonluğumuzun hayırlı olmasını diliyor, hepinizi selamlıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından devam eden program, sporcuların madalyalarını alması ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu