Yaşam

Engelliler Haftası Aliağa’da Renkli Etkinliklerle Kutlandı

Aliağa’da Hayatı Paylaşmak İçin ‘Engel Yok’
 

Birleşmiş Milletler (BM) üyesi tüm ülkelerde her yıl 10-16 Mayıs ortasında kutlanan Engelliler Haftası, bu yıl Aliağa Belediyesi Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen eğlenceli etkinliklerle başladı.

Aliağa Mehmet Latife İlk ve Ortaokulu tarafından düzenlenen program, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın işaret diliyle okunmasıyla başladı. Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği Başkanı Musa Pala, daire başkanları, gaziler, siyasilerin katılımıyla gerçekleştirilen programda engelli bireylerin seslendirdiği halk oyunları gösterildi. parti temsilcileri, öğretmenler, dernek üyeleri ve aileleri. Ritim ve dans gösterileri ile söyledikleri müzik ve şiirler seyircilerden sık sık alkış aldı.

ALİAĞA’DA RENK ENGELLİLER HAFTASI PROGRAMI
Aliağa Mehmet Latife İlkokul ve Ortaokul Halk Oyunları, Bülent Yanpala İlkokulu Otizm ve Özel Eğitim Sınıfı Ponpon Gösterisi, Özel Eğitim Öğrencisi Orkun Albayrak ve annesi Leyla Albayrak’ın düeti, Mehmet Latife İlkokul ve Ortaokul Ritim Gösterisi, Bülent Yanpala İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı Dans Gösterisi, Aliağa Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Öğrencisi Şevval Bağönü’nün seslendirdiği ‘Otuz beş yaşında’ şiiri, Mehmet Latife Özel Eğitim Sınıfı Öğrencisi Faik Aghayev’in ‘Ülke Başkentleri ve Bayrakları’ şiiri, Mesut Kaan Çelebi’nin piyano resitali, Aliağa mensupları Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği ‘Hint Müziği Şovu’ ile öğrencilerin halk oyunları gösterileri programa renk kattı. Aliağa Belediyesi Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen program, öğrencilere hediye takdimi ile sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habercihanbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu