Ekonomi

Denizli Organize Sanayi Bölgesi, Kültür ve Sanayi Dijital Merkez Projesi Ekibi ile Bir Araya Geldi

Ülkeyi oluşturan sanayilerin ve üretim sektörünün uluslararası gücünün artırılmasına katkı sağlamayı amaçlayan “Kültür ve Sanayi Dijital Merkez Projesi” grubu, Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yetkilileriyle bir araya geldi.

Avrupa Birliği IPA Rekabetçi Branşlar Programı çerçevesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından finanse edilen Create In İzmir “Kültürel ve Yapısal Endüstriler Dijital Merkez Projesi” kapsamında İzmir. ekonomi İEU Üniversitesi + KREA Direktörü Dr. Sevay İpek Aydın, proje asistanı Aslı Doydu, Create In Izmir Projesi’nden Begüm Tatari, teknik destek ekibinden takım lideri Tomas Cerneviçius, kilit uzman Emir Dzanic, proje asistanları Selen Kaynak ve İlksen Savaş Denizli’yi ziyaret etti Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü. Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Bölge Müdürü Ahmet Taş ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonu’ndaki toplantıya gelen heyet, proje hakkında bilgi verdi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İktisat Uygulama ve Araştırma Merkezi (IEÜKREA) tarafından EGİAD, İzmir Vakfı ve İZKA ortaklığında yürütülen projenin, imalat ve turizm departmanı firmalarını güçlendirirken, Türkiye’nin rekabet avantajını sağlamayı hedeflediğini belirten Bölgedeki şekillendirme endüstrileri, IEU + KREA Müdürü Dr. Sevay İpek Aydın, “Bilişim/Yazılım, Tasarım, Sinema/Televizyon ve diğer bileşen sektörlere odaklanan proje, başta Dijital Oyunlar ve Dijital Sanatlar olmak üzere tüm Ege Bölgesi’nde destek veriyor. İzmir, Aydın, Denizli, Afyon, Uşak, Manisa, Kütahya ve Muğla. proje hizmetlerinden yararlanarak pazarlama bağlantısı, marka geliştirme, endüstriyel tasarım, grafik tasarım, moda/tekstil tasarımı gibi tasarımın farklı alanlarında işlerini geliştirmek. Create in Izmir Digital Hub ortamında sunulan imkanlarla firmalar görünürlüklerini artırıp hizmetlerini farklı bölümlerde ulusal ve uluslararası alanda geliştirme fırsatı yakalayacak, ayrıca iyi fikirleri fark edip bunları ticarileştirebilecek veya yatırım yapabilecektir. proje süresi içinde gerçekleştirilecek olan Hackathons, Ideathons ve Creatons tasarım yarışmasına ve Expo’ya katılım. Kendilerine fırsat bulma imkanı bulacaklar” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu