Ekonomi

Bu Olay Öncesinde Dell’in Hisselerini Satın Alın – Lynx Equity Strategies

Geçtiğimiz hafta Lynx Equity Strategies analistleri yatırımcılara Apple Inc. (NASDAQ:AAPL) hisselerini satın almalarını tavsiye etti. Bu tavsiye, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company’nin (TSM) Mart çeyreği için kendi tahminlerini karşılayan veya aşan cari çeyrek satış performansına dayanıyordu.

Analistler, yatırımcı duyarlılığı AAPL’nin değerinde bir düşüşe işaret etse bile, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company’nin yarı iletken gofret üretimini önemli ölçüde azaltmayacağına inanıyordu. Bunun nedeni, yapay zeka uygulamalarında kullanılan gofretlere yönelik artan talebin Apple’dan gelen siparişlerdeki herhangi bir azalmayı dengelemesinin beklenmesidir.

Bununla birlikte, daha önce tercih edilen Nvidia (NVDA (NASDAQ:NVDA)) hisselerini satın alırken aynı anda Apple Inc. hisselerini açığa satma yatırım stratejisi etkinliğini kaybediyor. Bu yatırım yaklaşımı, 7 Mart’ta işlemlerin sona ermesinden 14 Mart’ta gün ortasına kadar yaklaşık %7’lik bir kayıpla sonuçlandı.

Önümüzdeki hafta GPU Teknoloji Konferansı (GTC) yaklaşırken, Lynx’teki analistler şimdi dikkatlerini ana konferans etkinliklerinden Nvidia’nın iş ağının bir parçası olan diğer şirketlerin sunumlarındaki potansiyel fırsatlara çeviriyor.

Bu çerçevede analistler Dell Technologies (DELL) hisselerini satın alma olasılıkları konusunda iyimserler.

“Konferansın önemli duyurularla dolu olması bekleniyor. Biz birincil etkinliklere değil, ikincil etkinliklerle ilgili potansiyel yatırımlara odaklanıyoruz. Nvidia’nın başını çektiği yapay zeka gelişmelerinde yer alan şirketlerin GTC’nin ek etkinliklerinde çok aktif olması muhtemel,” diye yazdı analistler.

Yatırım fırsatları için GTC’nin Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform (GCP), Microsoft (MSFT), Super Micro Computer, Inc. (SMCI), Dell Technologies (DELL), Hewlett Packard Enterprise (HPE), IBM ve Avago Technologies/VMware gibi üst düzey sponsorlarına bakılmasını öneriyorlar.

Analistlere göre, bu ayın başlarında kazançlarını açıkladıktan sonra hisse fiyatı ulaştığı zirveden %15 düşen Dell Technologies, Super Micro Computer, Inc. ile birlikte Meta Platforms, Inc. (eski adıyla Facebook) için ikincil bir tedarikçi olma fırsatına sahip olabilir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu