Haber

Boluspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak: Hakem çok kötü bir maç yönetti

Trendyol 1. Lig’in 12. haftasında evinde Sakaryaspor’a 3-2 mağlup olan Boluspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, hakemin maçı çok kötü yönettiğini söyledi.

Atatürk Stadı’nda oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Koşukavak, maçtan başka şeylerin konuşulması gerektiğini savunarak hakemi eleştirdi.

Hakem hatalarının Türk futbolunun kanayan yaralarından biri olduğunu söyleyen Koşukavak, “Muhtemelen alt kategoriden bir hakem. Bu ligde 5. maçını yönetiyor. Ben futbola 1982 yılında başladım. Çok gördüm. ama hiç bu kadar kötü bir şey görmemiştim.” dedi.

Oyunun bazı yerlerinde hata yaparak yenildiklerini ancak bu mağlubiyette hakem faktörünün de çok etkili olduğunu iddia eden Koskavak, şöyle konuştu:

“Türk futbolunun artık bu konformist düşünceden kurtulması gerekiyor. Herkes tüm maçları tek tek izlemeli. Zamana koşan kaleciye 90+5’te uyarı, uyarı, uyarı, sarı kart. O günden bu yana bu sahneyi görüyorum. Çocukluğum. 40 yıldır. Biraz daha cesur olup oyunu oynamak istiyorum.” “Bu ülkede topun oyunda kalma süresi 40, 45 dakikadır. Deplasman takımının tamamını koruma içgüdüsü ve konformist zihniyet ne yazık ki Türk futbolunun hastalıklarından biridir.”

Maçı kaybettikleri için değil, yıllardır aynı manzarayı gördüğü için çok üzüldüğünü ifade eden Koşukavak, “Bugün Boluspor’a, yarın Sakarya’ya, ertesi gün Kocaeli’ye. Bu çok zor bir şey değil. verilerle iş yapıyoruz. Bu kadar emek var. Biz çok çalışıyoruz. Bizi analiz ediyorlar. Biz de rakibimizi analiz ediyoruz. Bu hakemleri analiz eden yok mu? TFF’de ‘bu adam nasıl başardı’ diye soracak bir analiz departmanı yok mu? maç?’ Bu mümkün mü? 5 dakikalık uzatma var. 4 Maç 0. dakika 11. saniyede bitti, yazık değil mi?” Bu kelimeyi kullandı.

Maçın başında çok geride kaldıklarına ve 2-0’dan dönmenin zor olduğuna dikkat çeken Koskavak, şöyle konuştu:

“Kaliteden dolayı bazı eksikliklerimiz var ama oyuncularımın ayağa kalkıp 2-0’lık skordan cevap verme çabaları takdire şayan. Sakaryaspor’u tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Takımın kalitesi var. Takımın kalitesi yüksek. Biz çok direndik, çok cevap verdik, hakem “Arkadaş, böyle maç yönetemezsin. ‘Yönet’ kelimesi karakterini koruyor. Yönetilemez. İdare etmeye çalışıyor ama onu da beceremiyor. Neresinden bakarsanız bakın bu bir tutarsızlıktır.”

Sakaryaspor cephesi

Sakaryaspor Teknik Müdürü Turgay Karslı, kazanmak için geldikleri müsabakadan 3 puanla ayrılmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Ellerindeki mevcut potansiyele göre hareket eden bir kulüp olduklarını anlatan Karslı, “Bugün bu skorla ve oyunla sahada potansiyelimizi ortaya koyduk. Oyunun ilk yarısı başka bir maç gibi düşünülebilir, ikinci yarısı da başka bir maç gibi değerlendirilebilir. yarısı başka açılardan başka bir oyun olarak değerlendirilebilir.” söz konusu.

Karslı, bu hafta da önceki haftalarda olduğu gibi mutlak galibiyetten, oyun yapısından ve disiplinden sapmamak adına hazırlandıklarına dikkat çekerek, “Aynı istikrarı önümüzdeki dönemde de kullanacağız. Kazandığımızı düşünüyorum. Hak ettiğimiz bir mücadeleydi. Emeklerinden dolayı Boluspor’a da teşekkür ediyorum.” Şu şekilde konuştu:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu