Ekonomi

Blue Owl Capital hisseleri ilk çeyrek sonuçlarının beklentileri aşmasıyla %7 yükseldi

NEW YORK – Blue Owl Capital Inc. (NYSE:OWL) 31 Mart 2024’te sona eren ilk çeyreğe ilişkin mali sonuçlarını açıkladı ve 0,16 dolarlık konsensüs tahmininin 0,01 dolar üzerinde gerçekleşen 0,17 dolarlık hisse başına kazanç (EPS) ile analist beklentilerini aştı.

Şirketin bu çeyrekteki geliri 486,55 milyon dolar olarak açıklandı ve 475,83 milyon dolarlık konsensüs tahminini de aştı.

Açıklamanın ardından, piyasa öncesi işlemlerde OWL hisseleri %7 artış gösterdi.

Blue Owl’un Eş CEO’ları Doug Ostrover ve Marc Lipschultz, şirketin üst üste 12. çeyrekte yönetim ücretlerini artırdığını vurgulayarak iş modellerinin öngörülebilirliği ve istikrarının altını çizdi. Ayrıca Kurumsal ve Özel Servet yatırımcıları arasında stratejilerine yönelik önemli bir yatırımcı ilgisi olduğunu belirttiler. Şirketin sigorta varlık yönetimi ve gayrimenkul kredisi yeteneklerini genişletmeye yönelik son stratejik hamleleri, büyümelerine katkıda bulunan kilit faktörler olarak belirtildi.

Blue Owl ayrıca A Sınıfı Hisse başına 0,18 ABD Doları tutarında üç aylık temettü beyan etti ve bu temettünün 21 Mayıs 2024 tarihi itibariyle kayıtlarda yer alan hissedarlara 30 Mayıs 2024 tarihinde ödenmesi planlanıyor.

Eş CEO’lar yaptıkları açıklamada şirketin gidişatına duydukları güveni dile getirerek, “İş modelimizin doğasında var olan öngörülebilirlik ve istikrarın yanı sıra Kurumsal ve Özel Varlık yatırımcıları arasında stratejilerimize yönelik devam eden ve önemli yatırımcı ilgisini bir kez daha gösterdik” dedi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu