Haber

Avustralya’da 4 çocuğunu öldürmekten suçlu bulunan anne serbest bırakıldı

Avustralya’da 4 çocuğunu öldürmek suçundan 20 yıl hapis yatan anne, çocuklarının katili olmadığına dair yeni bulgularla serbest bırakıldı.

Yeni Güney Galler (NSW) Başsavcısı Michael Daley, 55 yaşındaki anne Kathleen Folbigg’in, Mayıs 2022’de başlayan ve süren soruşturma sonucunda çocukların doğal yollardan ölmüş olabileceğine dair yeni delillerin ortaya çıkması nedeniyle affedildiğini belirtti. Bir yıllığına.

Yeni kanıtların Folbigg’in suçluluğu hakkında “makul şüpheler” uyandırdığına dikkat çeken Daley, iddia hakkında “kesin bir görüşe” ulaştığını söyledi.

Daley, NWS Valisi Margaret Beazley ile görüştüğünü ve Valinin Folbigg’in hukuka aykırı olarak serbest bırakılması için bir af imzaladığını söyledi.

30 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Kathleen Folbigg, 1989-1999 döneminde en küçüğü 19 günlük ve en büyüğü 19 aylık dört çocuğunu öldürmekten suçlu bulundu ve 2003 yılında 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

2018’de Folbigg’in iki çocuğunun nadir bir genetik mutasyon taşıdığına dair yeni bulgular elde edildi.

Bunun üzerine 2021’de 90 bilim insanı ve uzmandan oluşan bir küme, çocukların ölümüne nadir görülen genetik hastalıkların neden olmuş olabileceğini belirterek Folbigg’in serbest bırakılması için dilekçe verdi.

Folbigg’in hapis cezası 2033’te sona erecekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu