Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sağlıklı ve Verimli İçme Suyu Konusunda Çalışmalarını Sürdürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, sağlıklı ve verimli içme suyu temini için çalışmalarını sürdürüyor. “İçme Suyu Deposu Alımı” kapsamında 14 ilçeye 121 adet su deposu yerleştirildi. Bu kapsamda Finike ilçesindeki 12 adet su deposunun yerleri ile temasa geçildi.

İlçelerde su mağduriyetinin yaşanmaması için harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, yaklaşık 50 milyon TL’ye mal olan “İçme Suyu Depoları İkmal İşi” kapsamında 14 ilçeye 121 adet su deposu yerleştirecek. Bu sayede ilçelerde yaşayan vatandaşların kaliteli, sağlam ve sağlıklı içme suyuna kavuşması sağlanacak.

SU SORUNU DÜZELTİLECEK

Yüksek rakımlı konumu nedeniyle su sorunu yaşayan Finike’nin Ernez Mahallesi’nde bu sorunun çözülmesi için Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından su deposu temin edildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Finike Şube Müdürü Fevzi Çiftçi, “Mevcut depoların ihtiyaca cevap veremediği konusunda muhtarlarımız tarafından bilgi aldık. Yazın çok su sıkıntısı çeken yerler oldu. Yeni depolarımızla bu sorunu çözeceğiz” dedi.
 
Finike Ernez Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Fırtına, yeni depolarla birlikte bu su sorununun ortadan kalkacağını belirterek, Muhittin Böcek Önderi ve emeği geçenlere teşekkür etti.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu