Haber

Adana’da MLKP terör örgütü zanlısına 7 yıl 15 ay hapis

Adana’da MLKP terör örgütüne üye olmak suçundan yargılanan sanık, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 15 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Adana 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanık AY hazır bulunmazken, avukatı hazır bulundu.

Esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanığın örgütün ikametgahı olarak kullandığı konutunda örgütsel belgelerin bulunduğunu, kentte MLKP propagandası içeren dergiler sattığını ve eylem gerçekleştirdiğini belirtti. terör örgütü içinde aktif faaliyetler.

Savcı, Adana’da terör örgütlerinin organize ettiği örgütlere ve korsan gösterilerine katılan, şiddet eylemleri gerçekleştiren, örgüte üye toplamaya çalışan ve “örgüte üye olmak”, “üye olmak” suçlarından hüküm giymiş kişilere yardım eden AY’nin ifadesini kullandı. silahlı terör örgütünün” işlediği kabahatten dolayı cezalandırılmasını ve hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

Savunması alınan sanık avukatı, müvekkilinin herhangi bir terör örgütüyle ilişkisinin bulunmadığını ve örgütsel bir pozisyonu bulunmadığını öne sürerek beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 15 ay hapis cezasına çarptırılan sanık AY hakkında tutuklama kararı verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu