Haber

500 EYT’linin tazminatını ödemeyen Yavaş’a AK Partili Özcan’dan davet: İşçiye eziyet etmeyin

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Lider Yavaş’ı, EYT’den emekli olan ancak 3 ayı aşkın süredir kıdem tazminatını alamayan Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan 500’e yakın işçinin haklarını bayram öncesi ödemeye davet etti. Adha.

AK Parti Ankara İl Başkanı Özcan Yavaş’a, “Dünya çok önemli acılar yaşarken, ülkemiz de bu acılar çekti. Ancak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan her şeye rağmen EYT’yi çözerek emeklilerin hakkını sonuna kadar verdi. İnsanlara 3 aydır maaşları ödendi. Tatil bonusları. Sizden daha az bütçeli birçok belediye çalışanlarının hakkını bir kuruşa verdi. Bütçesi 7’den fazla bakanlık olan bir şehrin belediye başkanı olarak 4857 sayılı kanunun 32 ve 112’nci maddelerinde kıdem tazminatının kesileceğine dair karar olmasına rağmen bu kişilerin haklarını ödemeyi ne bekliyorsunuz? hak ettiği ay içinde mi ödeniyor?O çağırdı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, zamanından önce işe başlayan işçilerin haklarını gasp etmeye devam ediyor. EYT’den 3 ayı aşkın süredir emekli olan ve kıdem tazminatını alamama mücadelesi veren 500’e yakın EYT çalışanının yasal haklarını ödememek için direndiğini kaydetti. AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, emekçilerin hakkının verilmesi ve daha fazla insanın ekmeğinden alınmaması için Kurban Bayramı öncesi davette bulundu. Özcan şu açıklamayı yaptı: “Bütün işçiler benim ailemdendir” diyerek vatandaşları kandırmaya çalışan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, işçiyi aldığı günden beri yapmadığını işçiye yaptırmadı. onun yetkisi. Transferinden önce çalıştığı işçiye her türlü mobbing, baskı ve zulmü yapan Yavaş, aylardır EYT’den emekli olanların haklarının verilmemesi için her türlü zorluğu çıkarıyor. Ayrıca Yavaş Ankara Halk Ekmek Fabrikası ve EGO’da çalışan birçok çalışanı işten çıkarırken, çıkarmadığı işçiyi de sürgüne gönderiyor, işkence ediyor.”

Mansur Yavaş’ı hatasından dönmeye davet eden AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, insanları daha fazla mağdur etmenin kimseye faydası olmayacağını söyledi:

“SİZ KİMSİNİZ NE İÇİN İNTİKAM EDİYORSUNUZ BAY. YAVAŞ”

“Ankara’yı mahvettiniz. Ankaralıların canını sıktınız. Ankara dışında her işle ilgilendiniz. Sizden önce işe alınanlara mobbing, baskı, işten çıkarma ve sürgün politikaları uyguladınız. 31 Mart yerel seçimleri öncesi ne dediysen hep tersini yaptın. EYT’yi çözecektin, bu konuda tek bir girişimde bulunmadın. Sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleriyle 25 yıllık sorun çözülmüşken siz neden EYT’den emekliliğe hak kazananların hakkını ödemiyorsunuz? Kimin neyinin intikamını alıyorsunuz Yavaş Bey?


“SİZDEN DAHA DÜŞÜK BÜTÇEYLE BELEDİYELER BİLE İNSANLARIN HAKLARINI VERİYORUZ”

“Dünya çok önemli acılar yaşarken ülkemiz de bu yüklerden nasibini aldı. Ancak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan her şeye rağmen EYT’yi çözerek emeklilerin hakkını sonuna kadar verdi. İnsanlar 3 aydır maaş alıyor. Tatil bonusları. Sizden daha az bütçeli birçok belediye çalışanlarının hakkını bir kuruşa verdi. Bütçesi 7’den fazla bakanlık olan bir şehrin belediye başkanı olarak, emekli maaşının ödendiği ay içinde ödeneceğine dair bir karar olmasına rağmen bu kişilerin haklarını ödemeyi ne bekliyorsunuz? 4857 Sayılı Kanunun 32. ve 112. Maddelerinde ? Kurban Bayramı’ndan önce insanların hakkını ödeyin Yavaş Bey. Tatilin tadını aileleriyle birlikte çıkarsınlar. 3 ay geçti. İnsanları mağdur etmenin ne size ne de karşınızdakine bir faydası olmaz.”


“BU NEFRET NEDİR?”

Haksız tutanakla ihraç edilen personel için de davetiye çıkaran Özcan, “28 Mayıs seçiminin intikamını daha kaç kişi alacaksınız Yavaş Bey. Az önce Ankara Halk Ekmek Fabrikası’nda 30 işçiyi haksız tutanakla işten çıkardınız. .İşten çıkardığınız memurlar sizin yüzünüzden ne tazminatlarını alabildiler ne de işsizlik maaşlarını alabildiler.Sen belediye başkanı iken rozetini çıkarıp sadece Ankara’ya hizmet ederdin.Partizan olmazsın.En çok siyaset yapan sen oldun. Şimdiye kadar belediye başkanı.Taraftarlık üzerine düşeni yaptınız.Kurban bayramından önce insanları görevden almak ne büyük ayıp.kovmadığınız EGO’da çalışan 24 kişiyi yıldırmaya çalışıyorsunuz.Bu bir belediye başkanına yakışmaz.Bizim millet ve belediyede çalışan işçi ne yaptığınızı çok iyi biliyor.Yerel seçimlere 9 ay kaldı.İnşallah hem Ankaralı hemşerilerimiz hem de ABB çalışanı size gereken cevabı verecektir.”

KAYNAK: HABER7

haber-savastepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu